Narodowe Święto Niepodległości

W piątek 8 listopada mocno akcentowaliśmy nasz patriotyzm i szacunek dla wielkich Polaków. Okazja była ważna - 11 listopada obchodzimy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Na 3 lekcji odbył się apel przygotowany przez klasy VI i VII. Program artystyczny łączył fragmenty patriotycznych odczytów św. Urszuli Ledóchowskiej oraz dzieła polskiej kultury - poetyckie, muzyczne i plastyczne - poprzeplatane polskimi pieśniami patriotycznymi. Na 4 lekcji punktualnie o 11.11, łącząc się z tysiącami polskich szkół, odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego". Z kolei wieczorem, na placu przed szkołą, społeczność szkolna rozpaliła Ognisko Patriotyzmu, by pieśnią oddać hołd naszej Ojczyźnie i dać świadectwo miłości do Niej.

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas by godnie uczcić ten ważny dzień.

Dziś: Adolfa, Tymona
Jutro: Czesława, Agnieszki
Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie? Odpowiedzieli mu: Bo nas nikt nie najął
(Mt 20,6b-7a)