ODWIEDZINY U CHORYCH DZIECI

11 grudnia grupa wolontariuszy z najstarszych klas naszej szkoły w składzie: Nina i Jędrzej Pawlak, Amanda Norkiewicz, Bożesława Patelka, Jagoda Wawrzykowska, Zofia Babij, Aleksandra Trzebińska, Julia Ghandilyan, Julia Krembuszewska, Wojciech Bielicz, Nataniel Sitarz, Dorian Kaźmierczak i Mateusz Graba udała się w odwiedziny do chorych dzieci w nowosolskim szpitalu. Wszystko rozpoczęło się mszą świętą w kaplicy szpitalnej w intencji i z udziałem chorych, koncelebrowanej przez ks. Tomasza Duszczaka oraz ks. Roberta Patro. Po pięknej homilii, komunii św. i rozesłaniu, część osób udała się do chorych dorosłych ofiarując im Słowo Boże oraz czas i życzliwość, a młodzież udała się na oddział dziecięcy. Po odczytaniu młodym pacjentom fragmentu Ewangelii oraz umocnieniu ich i ich rodziców w mierzeniu się z trudnościami przez szpitalnego kapelana, nasi uczniowie wykonywali z chorymi dziećmi ozdoby świąteczne, bawili się balonami oraz innymi zabawkami, rozmawiali z nimi i animowali zabawy taneczne. Jak zwykle takie spotkania to obopólna radość i korzyść, zarówno dla chorych, jak i dla naszych wolontariuszy. Każdy czas oraz dobro ofiarowane innym uszlachetnia i czyni nas lepszymi ludźmi.

zaczynają się od 17.00

21.01 - Dzień Babci i Dziadka