Pielgrzymka Dziękczynna za Jana Pawła II

1 maja odbyła się piesza pielgrzymka dziękczynna za osobę błogosławionego Jana Pawła II, w drugą rocznicę jego beatyfikacji. Pielgrzymkę zorganizowały siostry ze zgromadzenia Świętej Elżbiety, widząc potrzebę dziękczynienia za Papieża Polaka, a także propagowania jego słów oraz ich wypełniania poprzez krzewienie "cywilizacji miłości". Trasa wiodła spod kościoła Św. Antoniego w Nowej Soli, poprzez Bytom Odrzański, Brzeg Głogowski, by dotrzeć ostatecznie do Jakubowa, do Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła. Łącznie 37 kilometrów. Udział wzięło ponad 100 uczestników, w tym głównie młodzież z nowosolskich gimnazjów oraz szkół średnich.

Nie zabrakło reprezentantów naszej szkoły, a byli to (począwszy od najmłodszych): Wojciech Bielicz, Karolina Bielicz, Anna Irzykiewicz, Weronika Bielicz, Bogusława Patelka oraz p. Renata i p. Marek Bielicz. Nie było łatwo, ale jak powiedziała na zakończenie siostra organizatorka: "Na pielgrzymce jest tak jak w życiu, dużo radości, przyjemnych chwil, ale także nie brakuje trudów i smutków. Wszystko jest potrzebne, aby dojść do ostatecznego celu."

Cała ta inicjatywa oraz jej realizacja, to piękne świadectwo, że pokolenie Jana Pawła II naprawdę istnieje i za jego słowami, chce "od siebie wymagać, choćby inni nie wymagali". Ta rozśpiewana, pełna radości dzielnie maszerująca (mimo odcisków i niedomagań) młodzież, dzieci, a także dorośli oraz ludzie, którzy gościli pątników ciastem, kawą czy herbatą, to najdobitniejszy dowód na to, że "cywilizacja miłości" istnieje i chce się "rozrastać", że Jan Paweł II pozostawił nam wiele słów do wcielania w życie, którymi już staramy się żyć, a także że był on niezwykłym człowiekiem.

Dziś: Marka, Jarosława
Jutro: Marzeny, Marii, Klaudiusza
Żywe jest słowo Boże i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca
(Hbr 4,12)