Katolicka Szkoła Podstawowa

W NOWEJ SOLI IM. ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ

Konkurs - Życzenia świąteczne

Nieodłącznym elementem świętowania Bożego Narodzenia są życzenia. Czasem to tylko popularne "Wesołych Świąt", a innym razem refleksja nad religijnym sensem przyjścia na świat Bożej Dzieciny. I właśnie ten drugi rodzaj życzeń zaprezentowali uczestnicy naszego konkursu. Poniżej prezentujemy wszystkie pięć prac. Trudno jest oceniać treść  - każdy z pewnością napisał to, co czuje w swoim sercu. Wybierając najlepsze kierowaliśmy się umiejętnością połączenia zwięzłości z przekazem.

Ogłaszamy, że zdaniem komisji zwycięzcami konkursu są Helena Kiraga i Bartosz Graba. Ich życzenia zostaną wykorzystane jako oficjalne życzenia szkolne. 

"Życzymy żebyście pamiętali żeby zaprosić Dzieciątko Jezus do serc i domów na Święta".

Jaś Sieciechowicz

"Gdy pierwsza gwiazdka wstaje, małe dziecię radość nam daje. Na stole wigilijna potrawa, obok opłatka oprawa. Radość, miłość i życie bez trosk oraz błogosławieństwa moc. Życzę wszystkim w tę magiczną noc."

Jakub Kmiećkowiak

Z nadchodzącymi Świętami Narodzenia Pańskiego. Chciałbym złożyć Wam szczere życzenia: Pokoju, Bożej Radości i Miłości w tym szczególnym czasie. Wierzę, że Dzieciątko pobłogosławi Wam i Waszym Rodzinom w Nowym Roku 2021,Niech w każdym dniu dane Wam będzie odnaleźć Boga, a wraz z nim szczęście.

Bartosz Graba

"Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim zdrowia szczęścia i uśmiechu, bo narodził się Jezus! - w stajence, bo w gospodzie nie było miejsca dla największego Pana. Gwiazda, która wezwała pasterzy i królów niech i nas przyprowadzi do Króla Królów. Życzę także, by każdy z nas miał serce otwarte na Jezusa i na drugiego człowieka. Gdy będziemy się dzielić opłatkiem, przebaczmy sobie wszystkie złe rzeczy, żeby Boża Miłość zamieszkała w naszych sercach." 

Helena Kiraga

"Z okazji świąt Bożego Narodzenia, gdy Jezus Chrystus przyszedł na świat, chcę złożyć te życzenia. Na początek oczywiście zdrowia, szczęścia, pomyślności i dużo radości... 

Jednak w te święta chcę z całego serca życzyć wszystkim, tym małym i tym starszym, błogosławieństwa Bożego. Urodził się Jezus, malutkie dzieciątko. Przyszedł na świat by nas zbawić. Więc weselmy się, że taki Człowiek urodził się dla nas.  Maryja powiedziała Bogu "Tak", swoje życie oddała Bogu i tego właśnie Wam życzę, żebyście zaufali Bogu tak, jak Maryja. "Dla Boga bowiem nie ma rzeczy niemożliwych" - to Bóg posiada wielką moc, darzy nas wielką miłością.  Ten rok był inny niż wszystkie, ale ważne jest by pamiętać o Jezusie bo to właśnie On jest najważniejszy. Jeszcze raz życzę wszystkim wszystkiego najlepszego, niech Bóg będzie z Wami." 

Lidia Kiraga

Koronawirus

Imieniny


Dziś: Tymoteusza, Michała
Jutro: Anieli, Jerzego
A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: Nie mają już wina
(J 2,3)

certyfikat

certyfikat

logo-II-TF

pije mleko swiat podbije

owoce w szkole rgb