Majowe Święta - wywieśmy flagi!

W sobotę obchodzimy Święto Pracy, w niedzielę Święto Flagi, a w poniedziałek Narodowe Święto Trzeciego Maja. Najważniejsze z nich to przypadająca  w poniedziałek 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym dniu wspomnijmy dramatyczne wydarzenia z końca XVIII w, gdy część polskiej elity odważnie podjęła dzieło naprawy zrujnowanego kraju. Mimo klęski tych działań i upadku Polski w 1795 roku, wspomnienie Konstytucji Trzeciego Maja dodawało sił kolejnym pokoleniom Polaków. Pamiętajmy też, że 3 maja obchodzimy ważne święto kościelne - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Pokażmy  dumę z osiągnięć naszych przodków i zróbmy zdjęcie przy wywieszonej fladze. Po majowym weekendzie fotografie zostaną opublikowane na stronie szkoły. Zdjęcia wysyłamy do 3 maja na adres: marek.bielicz@szkolakatolickanowasol.pl

Dziś: Anieli, Jana
Jutro: Viktoryna, Helmuta
Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym