Z wizytą w biblusiu

Uczniowie naszej  klasy IV mieli dziś okazję brać udział w spotkaniu z autorką poczytnych książek dla dzieci i młodzieży Panią Joanną Olech, która też ilustruje swoje historie. Autorka, znana z serii książek o Miziołku, w zabawny i ciekawy sposób opowiadała uczestnikom spotkania o pracy pisarza. Dzieci brały udział w żartobliwie prowadzonym konkursie, którego poszczególne konkurencje przybliżały postacie z jej książek. W trakcie poszczególnych zadań Pani Joanna zaprezentowała też swoje umiejętności ilustratorskie, na bieżąco rysując postacie, o których mówiła.

Spotkanie przyniosło uczestnikom wiele  wrażeń. Dzieci poznały historię bohaterów książek  Pani Joanny i na pewno zachęcone zostały do czytania. Odpowiedzi w konkursach Autorka nagradzała cukierkami, co z oczywistych względów spotkało się z żywą aprobatą uczestników. Na koniec spotkania można było oczywiście otrzymać autograf lub nabyć książkę.

Dziś: Czesława, Agnieszki
Jutro: Bartosza, Feliksa
Idźcie na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie
(Mt 22,9)