Spotkanie autorskie

W piątek 15.10 w Bibliotece Miejskiej odbyło się spotkanie autorskie z dziennikarką i pisarką Agnieszką Dobkiewicz - autorką książek o niemieckim obozie koncentracyjnym Gross Rosen. Podczas spotkania prowadzonego przez pana Marka Grzelkę dyskutowano na temat najnowszej książki pani Agnieszki - "Dziewczyny z Gross - Rosen". Spora część tej pozycji dotyczy filii obozu, która znajdowała się w Nowej Soli. Jest to fragment historii naszego miasta ciągle słabo zbadany. Autorka zaprezentowała losy sześciu młodych żydowskich kobiet, które przeszły przez piekło KL Gross Rosen. Szukając informacji dotarła do licznych źródeł, w tym pamiętników. Pod koniec piątkowego wydarzenia podkreślono wagę udziału w nim uczniów, wśród których byli nasi ósmoklasiści Wojciech Misiurny i Szymon Wieliczko.

Dziś: Czesława, Agnieszki
Jutro: Bartosza, Feliksa
Idźcie na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie
(Mt 22,9)