Święto Patrona Szkoły

1 czerwca nasza szkoła obchodziła swoje święto - Dzień Patronki - św. Urszuli Ledóchowskiej. Zanim zaczęliśmy właściwe obchody, uczniowie klasy III, pod opieką pani Beaty Lewczyk, zaprezentowali przedstawienie pt: "Cukierki". Było finał programu profilaktycznego, realizowanego od października. Po spektaklu udaliśmy się na Mszę Św., podczas której obecny był nasz poczet sztandarowy.

Po Eucharystii, na auli szkolnej, uczniowie klasy IV i VIII, zaprezentowali program artystyczny poświęcony św. Urszuli. Jego główną częścią były scenki, w których aktorzy zmieniali swoje postępowanie pod wpływem nauczania Patronki. Uczniów przygotowali pani Anna Sieciechowicz i pan Marek Bielicz. Kolejnym punktem był klasowy konkurs o Matce Urszuli. Miał on formę testu pisemnego, a jego celem było wyłonienie dwuosobowej reprezentacji każdej klasy.

Ostatnim akcentem Dnia Szkoły był finał konkursu, w którym drużyny z klas IV-VIII wzięły udział w różnorodnych konkurencjach, takich jak: rozpoznawanie fotografii, uzupełnianie cytatów, krzyżówka czy rebus. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie tego dnia. Wyniki konkursu:

• I miejsce: Wiktoria Herman i Dominik Ciesielski - kl. VII
  • II miejsce: Paulina Steciąg i Wojciech Sokołowski - kl. VI
  • III miejsce: Edward Dołęga i Sebastian Proć - kl. IV
  • IV miejsce: Zuzanna Kumek i Filip Kumor - kl. VIII
  • V miejsce - Agnieszka Dudek i Dawid Chmiel - kl. V

Dziś: Marka, Jarosława
Jutro: Marzeny, Marii, Klaudiusza
Żywe jest słowo Boże i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca
(Hbr 4,12)