Katolicka Szkoła Podstawowa

W NOWEJ SOLI IM. ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ

Wycieczka do Małopolski

W dniach 26-28 października odbyła się wycieczka klas VI-VIII. W tym roku celem jesiennej wyprawy była piękna geograficznie i historycznie Małopolska. Pierwszego dnia, niejako po drodze do naszej bazy w Poroninie, odwiedziliśmy królewski Kraków. Pod opieką przewodnika zwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie z zamkiem i katedrą, a także Rynek z Sukiennicami i Kościołem Mariackim oraz Kopiec Kościuszki.

Drugiego dnia udaliśmy się do Kościeliska, gdzie prowadzeni przez przewodnika, rozpoczęliśmy wędrówkę dnem Doliny Kościeliskiej. Szum potoku, świeże powietrze, skalne ściany i widok górskich grani wywarły na nas wielkie wrażenie. Po odpoczynku w schronisku na Hali Ornak udaliśmy się w drogę powrotną. Następnie przejechaliśmy do Zakopanego, gdzie spacerowaliśmy po ulicy Krupówki. Wieczór upłynął nam na wodnych szaleństwach w termach w Szaflarach.

Ostatni dzień wyjazdu upłynął nam na powrocie do domu z postojami na ciekawe miejsca. Jako pierwsze odwiedziliśmy Lipnicę Murowaną, miejscowość, w której mieszkała nasza Patronka i w której pochowani są jej rodzice. Szczególnie podobał się zabytkowy, drewniany kościół p.w. św. Leonarda. Następnie zatrzymaliśmy się w Nowym Wiśniczu, a później ruszyliśmy w kierunku Wieliczki. Zwiedzanie zabytkowej kopalni zajęło nam sporo czasu, ale było warto - korytarze, chodniki, komory, kaplice (zwłaszcza św. Kingi) to widok niezapomniany. Po tym punkcie wycieczki ruszyliśmy prosto do domu. Zapraszamy do galerii. 

Jadłodzielnia

Antosia

Imieniny


Dziś: Damiana, Amadeusza
Jutro: Luby, Wacława
Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie
(Mt 24,44)

certyfikat

certyfikat

logo-II-TF

pije mleko swiat podbije

owoce w szkole rgb