Tydzień wychowania chrześcijańskiego

W tym tygodniu w kościele obchodzimy Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego po hasłem "Wychowywać - ale jak?". Z tej okazji 17 września gościliśmy w naszej szkole siostrę Marię Kwiek ze zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego. Po wspólnej eucharystii, miały miejsce prelekcje i warsztaty dla uczniów poprowadzone przez naszego gościa. Siostra Maria mówiła o właściwym kształtowaniu relacji, poruszała tematykę związaną z wychowaniem do życia w rodzinie, przygotowaniem do pełnienia ról kobiety i mężczyzny oraz budowaniem prawidłowej hierarchii wartości w życiu.
Jak to skomentowała młodzież: "Przekaz był bardzo ciekawy". Siostra Maria mówiła o rzeczach niezwykle istotnych z wielką miłością i życzliwością, nie żałując przy tym uśmiechu, czym oddała w pełni charyzmat zgromadzenia założonego przez patronkę naszej szkoły.

Dziś: Aleksego, Horacego
Jutro: Marka, Jarosława