O tym jak klasa IV wiedzę zdobywała

W środę 2. października klasa IV szkoły podstawowej wraz z p. Markiem Bieliczem uczestniczyła w lekcji muzealnej na temat dziejów Nowej Soli. Uczniowie dzięki ciekawie prowadzonym zajęciom, dowiedzieli się skąd pochodzi nazwa naszego miasta, jak niegdyś ono się rozwijało, wreszcie jak wygląda dziś. Dzięki ciekawym wystawom, prezentacjom oraz zgromadzonym eksponatom dzieci odbyły prawdziwą podróż przez 450 lat historii naszej miejscowości.
    Po lekcji klasa IV zapragnęła zapoznać się z wszystkimi zbiorami Muzeum Miejskiego, więc pod opieką pracowników placówki zwiedziła wystawy poświęcone wnętrzom mieszczańskim XIX w., broni, a także dział przyrodniczy. W tym ostatnim podziwialiśmy bogatą kolekcję fauny żyjącej wzdłuż Odry. Wiemy już, że Nowa Sól leży niemal dokładnie w środkowej części biegu rzeki, a także jak odróżnić orła przedniego od bielika. Zajęcia oczywiście wszystkim się bardzo podobały i na pewno nie było to nasze ostatnie spotkanie z muzeum.

Dziś: Adolfa, Tymona
Jutro: Czesława, Agnieszki
Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie? Odpowiedzieli mu: Bo nas nikt nie najął
(Mt 20,6b-7a)