Trzymaj formę!

231

W tym roku nasza szkoła wdraża ogólnopolski program edukacyjny "Trzymaj formę!". Z tej okazji uczniowie KSP i KG wzięli udział w pogadankach prowadzonych przez panie z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej. Dowiedzieli się między innymi o tym, jak prawidłowo się odżywiać, ile posiłków jeść dziennie i w jakich odstępach czasowych, jakie są najzdrowsze produkty białkowe, węglowodanowe i tłuszczowe, jak potrzebny jest błonnik, woda, minerały i witaminy, ile raz dziennie jeść warzywa i owoce, który posiłek jest najważniejszy, czego unikać w jedzeniu oraz trybie życia, na co zwracać uwagę przy zakupie produktów oraz jak niezbędny jest ruch i aktywność fizyczna każdego dnia.
     Młodsi uczniowie usłyszeli praktyczne wskazówki na temat zachowania higieny, starsi - o szkodliwości i sposobach unikania różnego rodzaju używek. Następnie uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę podczas zadań i ankiet. Był to dopiero początek programu realizowanego w naszej placówce. Wszystkim, zarówno uczniom, jak i ich rodzicom, życzymy silnej motywacji do wspólnego trzymania formy, gdyż dzieci styl życia i nawyki żywieniowe kształtują w swoich domach.

Dziś: Adolfa, Tymona
Jutro: Czesława, Agnieszki
Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie? Odpowiedzieli mu: Bo nas nikt nie najął
(Mt 20,6b-7a)