Działalność Wolontariatu Szkolnego

W tym roku szkolnym ponownie ruszyło Szkolne Centrum Wolontariatu. Uczniów pragnących zupełnie bezinteresownie pomagać innym jest bardzo wielu - ponad połowa dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Katolickich. A działamy na wielu polach i dzieje się bardzo dużo. W tym roku po wstępnych szkoleniach, dwukrotnie już zbieraliśmy środki finansowe: na Papieski Fundusz Stypendialny oraz na zielonogórskie Hospicjum. W ramach tej ostatniej zbiórki zasadziliśmy przed budynkiem szkoły ponad 50 cebulek żonkili - są to tak zwane pola nadziei (mamy nadzieję, że kwiaty wyrosną). Systematycznie, co tydzień odwiedzamy świetlicę socjoterapeutyczną Caritas, spędzając tam całe popołudnie i pomagając dzieciom z rodzin ubogich lub z trudnościami. Młodsi uczniowie odwiedzili nowosolski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy i zagrali tamtejszym niepełnosprawnym kolegom i koleżankom przepiękny jesienny koncert oraz wspólnie z nimi się bawili. GALERIA ICONA
Wszyscy włączyliśmy się w kasztanobranie celem wsparcia firm farmaceutycznych. Popołudniami bierzemy udział w warsztatach artystycznych integrując się z uczniami niepełnosprawnymi. Ponadto odwiedziliśmy zielonogórskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, poznając tamtejszych czworonożnych mieszkańców, spędzając z nimi czas i wyprowadzając ich na spacer. Niektórzy nawet podjęli się internetowej adopcji. W planach mamy jeszcze odwiedzanie nagrobków umarłych (o nich także powinniśmy pamiętać), zbiórkę artykułów w ramach akcji "Szlachetna Paczka", rozdawanie w marketach ulotek z prośbą o wsparcie Caritasu na święta, Pierwszy Dzień Wiosny w Specjalnym Ośrodku Szkolno - wychowawczym, odwiedziny chorych z kolędą w nowosolskim szpitalu i wiele innych imprez. To bardzo piękne, że młodzi ludzie chcą pomagać. Jest to niezwykła szansa na to, by być wrażliwym i dobrym człowiekiem. Wierzymy, że to stawanie się coraz dojrzalszymi i wspanialszymi ludźmi będzie widać także na co dzień we wzajemnych relacjach oraz podczas pracy w naszej szkole.

Dziś: Czesława, Agnieszki
Jutro: Bartosza, Feliksa
Idźcie na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie
(Mt 22,9)