Prawdy nie da się rozstrzelać

10 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona 74. rocznicy zbrodni katyńskiej. Wiosną 1940 stalinowski reżim zamordował ponad 20 tysięcy polskich żołnierzy. Ich pamięć próbowano zatrzeć, jednak prawda okazała się silniejsza - jej nie dało się rozstrzelać. Uczniowie klasy III gimnazjum włączyli się w wysiłki zmierzające do zachowania tych strasznych wydarzeń od zapomnienia. Zaprezentowali program artystyczny złożony z wierszy i wspomnień i Katyniu.

Naszym gościem w tym dniu była pani Kazimiera Jasińska, która jako 11-letnia dziewczynka została wywieziona przez Sowietów do Kazachstanu. W poruszający sposób opowiedziała o trudach podróży w bydlęcych wagonach, ciągłej walce o przetrwanie na zesłaniu oraz o ukrywaniu swojej przeszłości podczas rządów komunistów w Polsce po II wojnie światowej. Cieszymy się bardzo z tej żywej lekcji historii, że pani Kazimiera, mimo podeszłego wieku, chce się dzielić z młodymi trudną historią swojego życia. Dziękujemy!

Dziś: Anieli, Jana
Jutro: Viktoryna, Helmuta
Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym
(Łk 21,36)