Misterium Męki Pańskiej

W minioną środę (16.04) w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość. Uczniowie klasy II i III gimnazjum przedstawili spektakl ukazujący mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa. Zachwyciły nas wspaniałe dekoracje, stroje, a zwłaszcza przekaz, tak aktualny w Wielkim Tygodniu. Całość została dopełniona pięknymi, polskimi pieśniami pasyjnymi i wielkanocnymi.

Naszą społeczność swoją obecnością zaszczycili: ksiądz Prałat Józef Kocoł i ksiądz Kanonik Józef Adamczyk. Po przedstawieniu Pani Dyrektor Elżbieta Kordas złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne. Serdecznie dziękujemy uczniom i ich opiekunom - pani Arlecie Petreczko i księdzu Karolowi Aleksandrowiczowi - za wkład pracy w przybliżenie nam istoty Świąt Wielkanocnych.

Dziś: Viktoryna, Helmuta
Jutro: Anieli, Leonarda
Nie lękaj się ich, bym cię czasem nie napełnił lękiem przed nimi
(Jr 1,17b)