Nasi biegali

"Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył".

/J20,4-8/

W Poniedziałek Wielkanocny w naszym mieście odbył się II Bieg Do Pustego Grobu. Biegacze, wzorem Piotra i Jana, biegli, aby odkryć z radością Zmartwychwstanie Pana. W tym roku impreza zgromadziła ponad sześciuset uczestników, którzy mieli do pokonania 10-kilometrową trasę. Organizatorem imprezy była parafia św. Antoniego oraz fundacja "Kapucyni i misje" przy pomocy władz Nowej Soli. Na starcie nie zabrakło ks. bp Pawła Sochy, który pobłogosławił biegaczy.
     Wśród nich były osoby związane z naszą szkołą, a byli to: Państwo Beata i Wojciech Faronowie z dziećmi - Kasią, Gosią i Maćkiem, Pan Jerzy Patelka z dziećmi - Przemkiem, Radkiem, Dobruszką i Jarkiem i wreszcie Pan Marek Bielicz. Wszyscy rywalizację ukończyli. Serdecznie gratulujemy.

Dziś: Viktoryna, Helmuta
Jutro: Anieli, Leonarda
Nie lękaj się ich, bym cię czasem nie napełnił lękiem przed nimi
(Jr 1,17b)