Spotkanie z pisarką Joanną Olech

P1080221W piątek 5.10.2012 r. w bibliotece w Nowej Soli odbyło się spotkanie autorskie w ramach VII Lubuskich spotkań młodych czytelników „Z książką na walizkach”. O godzinie 9:00 uczniowie klasy II i III Katolickiej Szkoły Podstawowej stawili się na spotkanie ze słynną pisarką książek dla dzieci i młodzieży p. Joanną Olech. Do jej dorobku literackiego należą takie utwory jak „Dynastia Miziołków”, „Pompon w rodzinie Fisiów”, „Trudne słówka”, „Pulpet i Prudencja”. Podczas spotkania dzieci miały możliwość wzięcia udziału w interesujących konkursach, a także dowiedzieli się co stanowi inspiracje literacką p. Joanny.
W myśl cytatu autorki „Należy najpierw przeczytać 200 książek, aby zdołać napisać jedną swoją własną”, uświadomili sobie, że praca pisarza, choć bardzo przyjemna nie należy do łatwych. Wielu z nas skorzystało z możliwości zakupienia książki autorki, by stanowiły one miłe wspomnienie tego niezwykłego spotkania. Nasze szkolne, małe mole książkowe otrzymały od autorki szereg autografów oraz motywację słowną do tego, by książka stała się ich wiernym przyjacielem. Od dawien dawna wiadomo, że „kto czyta książki ten żyje podwójnie” (Umberto Eco).

Dziś: Adolfa, Tymona
Jutro: Czesława, Agnieszki
Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie? Odpowiedzieli mu: Bo nas nikt nie najął
(Mt 20,6b-7a)