Wycieczka w Karkonosze

W dniach 16-18 czerwca uczniowie Zespołu Szkół uczestniczyli w wycieczce w Karkonosze. Obie grupy za bazę obrały malowniczo położoną wieś, Janice.
   W poniedziałek o brzasku w trasę udali się gimnazjaliści. I kiedy oni dojeżdżali pod wzniesienie wulkaniczne Ostrzycę Proboszczowickę, uczniowie szkoły podstawowej, oglądali w całej okazałości największy w Polsce pod względem objętości "Dąb Chrobry" mieszczący się w Piotrowicach k. Przemkowa. Później wszyscy udali się w kierunku Leśnej. Tam podstawówka zwiedzała najstarszą w Polsce zaporę wodną nad jeziorem Leśniańskim, by po chwili razem z gimnazjum zwiedzać Zamek Czocha znany m.in. z planów filmowych oraz teledysku Księżniczka Sylwii Grzeszczak. Kolejnym punktem obu wycieczek był park linowy. Wielkie brawa należą się najmłodszym, którzy pokonując lęk wysokości, dzielnie stawili czoło trudnościom jakie napotkali na trasie. Po tak emocjonującym dniu udaliśmy się na spoczynek i zasłużoną kolację.
   Drugiego dnia gimnazjaliści wybrali się w góry szlakiem na Śnieżne Kotły a szkoła podstawowa do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, by w nowoczesnej aranżacji poznać wszystko to co jest związane z działalnością człowieka na tym terenie. Szczególnie podobała nam się wystawa dotycząca wyrobów ze szkła, do tego stopnia, że sami postanowiliśmy coś stworzyć na warsztatach. Po lekcji muzealnej udaliśmy się na Zamek Chojnik by podziwiać w całej okazałości teren Karkonoski z wieży zamku. Wieczorem rozbłysło ognisko, a grania w piłkę nie było końca.
   Ostatniego dnia udaliśmy się do Kowar, młodsi do Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, a starsi do sztolni uranu. Później zwiedzaliśmy pasmo górskie Rudawy Janowickie. Młodsi zdobywali Zamek Bolczów, a gimnazjaliści szczyt Sokolik. Zmęczeni, ale radośni, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Nowej Soli.
   Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony chwile i do zobaczenia na następnej wycieczce.
GALERIA ICONA - Gimnazjum  GALERIA ICONA - Szkoła Podstawowa

Dziś: Czesława, Agnieszki
Jutro: Bartosza, Feliksa
Idźcie na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie