Podziękowań nadszedł czas

Dzisiejszy dzień (24.06.2014) rozpoczął się od uroczystej Gali Wolontariatu w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Nowej Soli. Zaproszeni na nią byli przedstawiciele naszego Szkolnego Centrum Wolontariatu. Zaprezentowana została całoroczna działalność uczniów i ich opiekunów, podczas której przedstawiciele władz miejskich oraz nauczycieli i rodziców osób niepełnosprawnych docenili ten niezwykły trud, bo trud dobrowolny i bezinteresowny, docenili ich poświęcenie oraz zaangażowanie. Zostały wręczone dyplomy uznania oraz zaświadczenia o uczestnictwie w wolontariacie. Uroczystość uświetniły występy muzyczne między innymi uczniów naszej szkoły.
   Natomiast o godz. 11.00 w Nowosolskim Domu Kultury zaczęło się równie uroczyste Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014. Prezydent Nowej Soli, Wadim Tyszkiewicz, w swym przemówieniu podkreślał, jak bardzo cieszy się z faktu, iż tylu zdolnych uczniów jest w nowosolskich szkołach. Wyraził wielkie uznanie dla tych utalentowanych oraz ambitnych dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów, a także dla grona pedagogicznego, które je kształci i właściwie kieruje ich zdolnościami oraz dla rodziców wspierających swe pociechy w rozwoju. Następnie odbyło się wręczenie nagród dla uczniów i dyplomów gratulacyjnych oraz kwiatów dla ich rodziców przez dyrektorów nowosolskich placówek oświatowych. Odczytane zostały ich szczególne osiągnięcia. Z Katolickiej Szkoły Podstawowej zaproszona została Elwira Biel i Weronika Bielicz, a z Katolickiego Gimnazjum Katarzyna i Małgorzata Faron oraz Aleks Joński. Wszyscy wraz z rodzicami. Pani Dyrektor Elżbieta Kordas dziękowała wyróżnionym uczniom i ich rodzicom. Do tego grona zaliczyć należy także Bartłomieja Patelkę, który kilkanaście dni wcześniej odebrał nagrodę i dyplom od prezydenta naszego miasta. Cieszymy się z osiągnięć i pracowitości wymienionych wychowanków, wierząc w to, iż w naszej placówce jest ich znacznie więcej i z pewnością zostaną docenieni w kolejnych latach, czego im życzymy. A dziś wyróżnionym, ich rodzicom i nauczycielom gratulujemy.

Dziś: Jerzego, Wojciecha, Idziego
Jutro: Aleksego, Horacego
Rzekł więc Jezus do Dwunastu: Czyż i wy chcecie odejść?
(J 6,67)