Do stóp Matki Cierpliwie Słuchającej

We wtorek (22.10) wszystkie klasy Zespołu Szkół wraz z wychowawcami i dyrekcją pielgrzymowały do Sanktuarium Matki Boskiej Cierpliwie Słuchającej. Mimo deszczowej i wietrznej pogody był to dzień radosny. Po przybyciu na miejsce ksiądz kustosz oraz księża wikariusze oprowadzili naszych uczniów (podzielonych na dwie grupy) po muzeum, w którym zgromadzono wiele cennych eksponatów. Szczególne zainteresowanie wzbudziły pamiątki po św. Janie Pawle II - m.in. sutanna, buty, ornaty z różnych stron świata, a także drewniany tryptyk. Po obejrzeniu ekspozycji udaliśmy się do bazyliki, gdzie wysłuchaliśmy historii sanktuarium oraz dziejów cudownego obrazu Matki Boskiej Cierpliwie Słuchającej. Następnie przeżyliśmy uroczystą Eucharystię, w której oprawę włączyli się nasi nauczyciele. Na mszy byli także podopieczni i pracownicy rokitniańskiego domu pomocy społecznej oraz mieszkańcy wsi. Pod koniec celebracji wspólnie adorowaliśmy relikwie św. Jana Pawła II, ponieważ właśnie w tym dniu przypada liturgiczne wspomnienie tego wielkiego Polaka. Po mszy skorzystaliśmy z gościny gospodarzy ogrzewając się w Herbaciarni i kawiarni oraz racząc się soczkiem i drożdżówką (te ostatnie zgodnie z zapowiedzią zapewniła szkoła). W dobrych nastrojach udaliśmy się w drogę powrotną, podczas której obejrzeliśmy film o Janie Pawle II.
Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi, Wychowawcom oraz Rodzicom, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wyjazdu.

Dziś: Viktoryna, Helmuta
Jutro: Anieli, Leonarda
Nie lękaj się ich, bym cię czasem nie napełnił lękiem przed nimi
(Jr 1,17b)