PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych nie zapomnieliśmy o odwiedzeniu grobów najbliższych na nowosolskim cmentarzu. W wybrane dni mijającego tygodnia uczniowie naszej szkoły, z podziałem na poszczególne grupy wiekowe, pod opieką nauczycieli, udali się na to miejsce szczególnej pamięci o zmarłych. Nie zapomnieliśmy także o modlitwie w intencji pomordowanych i zmarłych w walce o wolną Polskę oraz o odwiedzeniu miejsca wiecznego spoczynku założyciela pierwszej szkoły katolickiej w Nowej Soli - Andrzeja Boruszewskiego.

Podczas modlitwy za Sybiraków pod cmentarnym krzyżem spotkaliśmy panią Danutę Cygan, przewodnicząca nowosolskiego oddziału Związku Sybiraków, która zechciała nam opowiedzieć o losach jej współtowarzyszy niedoli, począwszy od pierwszych wywózek w głąb Rosji aż do obecnych czasów. Był też czas na zapalenie zniczy i modlitwę za bliskich, którzy już od nas odeszli. Pan Dyrektor, Dariusz Kiraga, cytując Słowo Boże, podkreślił żebyśmy wszyscy byli pełni wiary w to, że śmierć jest tylko swoistym przejściem do lepszego życia w domu Boga Ojca.

Dziś: Alicji, Bogusławy
Jutro: Adolfa, Tymona
Napisałem do was, młodzi, że jesteście mocni i że nauka Boża trwa w was, i zwyciężyliście Złego
(1J 2,14b)