Tydzień Patriotyzmu

Aby 11 listopada nie kojarzył się wyłącznie z długim weekendem, uczniowie, nauczyciele i rodzice związani z naszą szkołą na różne sposoby uczcili Narodowe Święto Niepodległości. W całej szkole pojawiły się patriotyczne gazetki i dekoracje. Uczniowie klasy II gimnazjum - podopieczni pani Beaty Kopińskiej przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali wiersze i pieśni związane z listopadowym świętem.
Nie zabrakło również akcentu sportowego. Na terenie Liceum Ogólnokształcącego odbył się "I Bieg o Niepodległość" na dystansie 1500 metrów, w którym udział wzięło 20 uczniów naszej szkoły. Z KSP byli to: Eliza Janus, Marta Cisowska, Anna Irzykiewicz, Julia Gradziuk, Maciej Kiraga, Jakub Bredlak, Karolina i Dominika Żygas oraz Weronika i Karolina Bielicz.
Natomiast gimnazjum reprezentowali: Oliwia Płonka, Arkadiusz Majcher, Laura Stefaniszek, Oliwia Rudnicka, Franciszek Pietrzak, Joanna Bredlak, Weronika Steciąg, Tymoteusz Żygas, Paweł Bera i Maciej Kulczycki. Wśród nauczycieli odległość 3000 metrów przebiegli pani Renata Bielicz i pan Bartłomiej Bach. Wszystkim gratulujemy pokonania sporej odległości, zwłaszcza że bieg ten miał przede wszystkim wydźwięk patriotyczny.
Kulminacją szkolnych obchodów Święta Niepodległości była niedzielna Msza św, po której osoby związane ze szkołą oraz parafianie wzięli udział w modlitwie za Ojczyznę poprowadzonej przez ks. Adama Roguskiego. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego uczestnicy spotkania otrzymali biało - czerwone balony, które na komendę dyrektora - Dariusza Tomasza Kiragi - wypuścili ku niebu. W ten sposób symbolicznie zawierzyliśmy naszą Ojczyznę Bożej opiece, a także włączyliśmy się w obchody II Tygodnia Patriotyzmu.

Dziś: Alicji, Bogusławy
Jutro: Adolfa, Tymona
Napisałem do was, młodzi, że jesteście mocni i że nauka Boża trwa w was, i zwyciężyliście Złego
(1J 2,14b)