SZKOLNE CENTRUM WOLONTARIATU

W bieżącym roku szkolnym koło wolontariackie w naszej szkole wznowiło swoją działalność. Po szkoleniach uświadamiających, czym jest wolontariat i na czym polega oraz jak pomagać potrzebującym, dzieci i młodzież mogli wziąć udział w różnorodnych działaniach. Pierwszym była zbiórka kasztanów dla firm farmaceutycznych. Kolejnym cykliczne odbywające się warsztaty artystyczne we współpracy z uczniami niepełnosprawnymi w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Nowej Soli.

Następnie młodzież miała okazję poznać zielonogórskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt i pomóc poprzez wyprowadzenie tamtejszych podopiecznych na spacer. W miniony weekend uczniowie naszej szkoły rozdawali ulotki w nowosolskich sklepach, zachęcające do zakupu żywności dla najuboższych, włączając się tym samym w działalność świetlicy socjoterapeutycznej CARITAS. Dziś nasi wolontariusze odwiedzili najmłodszych uczniów SOSW, wykonując wspólnie z nimi ozdoby bożonarodzeniowe. Wykazali się oni niezwykłą dojrzałością oraz zdolnością przełamywania wszelkich barier między ludźmi zdrowymi a chorymi. Wciąż jeszcze - do końca bieżącego tygodnia - trwa na świetlicy zbiórka książek (używanych lub nowych), które będą przekazane przed Świętami Bożego Narodzenia dzieciom i młodzieży, znajdującym się w szpitalu. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.
Za wszelkie udzielone wsparcie i zaangażowanie ze strony uczniów i ich rodziców serdecznie dziękujemy.

Dziś: Adolfa, Tymona
Jutro: Czesława, Agnieszki
Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie? Odpowiedzieli mu: Bo nas nikt nie najął
(Mt 20,6b-7a)