Pierwszy dzień wiosny

W pierwszy dzień wiosny wszystko jest możliwe!

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny wprawdzie w sobotę, ale my świętowaliśmy w piątek. Zaczęło się od zaćmienia Słońca, które obserwowały poszczególne klasy na podwórku szkolnym. Potem już tylko napięcie rosło... Po trzech "normalnych" lekcjach przyszedł czas na właściwe obchody. Jako pierwszy zaprezentował się szkolny teatr "Dzikusy" ze sztuką "Kruszynka", opowiadającą o perypetiach tytułowej Kruszynki - słonicy, która uciekła z cyrku. Później nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego plebiscytu na na najsympatyczniejszego ucznia gimnazjum. Zwycięzcami okazali się Marysia Kiraga i Tymek Żygas.

A potem... Potem miał przyjechać do nas teatr, ale nie dojechał... Ale od czego mamy nauczycieli. Błyskawicznie opanowali scenariusz i wystawili komiczną sztukę "Krzywa bajka". A tak naprawdę przygotowania trwały od października w głębokiej konspiracji. Na twarzach uczniów można było zaobserwować całą gamę uczuć: zaskoczenie, niedowierzanie, rozbawienie ... Przecież na co dzień przeważnie wykładają, odpytują, kontrolują itp. A tu - mają zabawne stroje, robią głupie miny, tańczą, podskakują. Uczniowie - zrobiliśmy to dla WAS! W końcu wiosna!

Obszerna fotorelacja w galerii  - kliknij

Dziś: Anieli, Jana
Jutro: Viktoryna, Helmuta
Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym