Z wizytą w krainie meteorytów

W sobotę (18.04) uczennica klasy IV szkoły podstawowej, Elwira Biel, brała udział w finale  międzywojewódzkiego konkursu przyrodniczego na temat parków narodowych Polski. Nagrodą dla uczestników była wycieczka do unikatowego w skali kraju rezerwatu - "Meteoryt Morasko". Znajduje się on na północnych przedmieściach Poznania, a powstał w miejscu uderzenia meteorytu. Według wyliczeń naukowców zderzenie kosmicznej materii z Ziemią miało miejsce ok. 5 tys lat temu, a śladem po nim jest 7 kraterów. W niektórych z nich znajdują się małe jeziorka. Otoczenie kraterów porasta cenny przyrodniczo las grabowo - dębowy. W warstwie runa napotkaliśmy piękne rośliny wiosenne, takie jak: fiołek, miodunka ćma, przylaszczka, zawilce: żółty i gajowy oraz  roślinę pasożytniczą - łuskiewnik różowy. Jeszcze raz gratulujemy Elwirze wytrwałej pracy, a panu Bielowi dziękujemy za umożliwienie przejazdu do Poznania.

Dziś: Marka, Jarosława
Jutro: Marzeny, Marii, Klaudiusza
Żywe jest słowo Boże i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca
(Hbr 4,12)