WYCIECZKA SIĘ UDAŁA!

22 i 23 kwietnia uczniowie klasy IV i V KSP zwiedzali Poznań i okolice. Rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu pt. "Teleskop Hubble'a" w wersji 3D w multikinie IMAX, po którym rozpoczęły się zajęcia z profesorem fizyki. Naukowiec sposób niezwykle ciekawy prezentował różne doświadczenia związane z tematyką filmu i nie tylko. Pan profesor był zachwycony poziomem wiedzy, a także zainteresowaniem widocznym u naszych uczniów. Z kina wycieczka udała się do Centru Edukacji Przyrodniczej i Regionalnej w Mniszkach, gdzie uczestnicy poznawali dawne, ginące już zawody takie, jak: kowal, bednarz, praczka, pszczelarz, szewc, stolarz, wikliniarz itp. Poszczególni uczniowie mogli spróbować, jak się tego typu prace wykonywało, a wyplecione wozy nawet zabrać ze sobą na pamiątkę.

Nowy dzień zaczął się zjazdami w letnich torach saneczkowych w Poznańskim Centrum Rekreacji i Sportu - Malta. Po zwiedzeniu tego obiektu, podopieczni naszej szkoły mieli czas na krótkie zakupy w dwupoziomowym centrum handlowym w Poznaniu. Konieczne, podczas pobytu w tym mieście, było zobaczenie trykających się na wieży ratuszowej koziołków, a następnie wypieku rogali świętomarcińskich w Muzeum Rogalowym. Można było przy tym poznać historię stolicy Wielkopolski oraz zaczerpnąć nieco z kultury, tradycji regionalnych i obyczajów mieszkańców. Nie obyło się bez skosztowania prawdziwie świetomarcińskich rogali. Ostatnim punktem programu, po spacerku i obiadku w centrum zwiedzanego miasta, było zapoznanie się z dziejami i pięknem kórnickiego zamku. Cała wycieczka się udała, a uczniowie pełni wrażeń wrócili do domu z chęcią wyjazdu na następną, ale jak stwierdzili: dłuższą wycieczkę.

GALERIA ICONA

Dziś: Marka, Jarosława
Jutro: Marzeny, Marii, Klaudiusza
Żywe jest słowo Boże i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca