Wigilia szkolna

We wtorek (22.12), w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, wspólnie świętowaliśmy Wigilię Szkolną. Na początku teatr szkolny "Dzikusy" przedstawił jasełka pod tytułem "Otwórz serce Bogu". Była to uwspółcześniona wersja opowieści o narodzinach Zbawiciela, której przesłaniem było przypomnienie odbiorcom, że Boże Narodzenie to nie tylko fakt historyczny, ale przede wszystkim wejście Chrystusa w nasze życie.

Po spektaklu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na świąteczny wystrój klas. Nagrody za I miejsca otrzymały: klasa I i  V KSP i I gimnazjum. Ponadto w międzyszkolnym konkursie plastycznym na bożonarodzeniową szopkę wyróżniono uczniów klasy III gimnazjum: Bartłomieja Siborowskiego, Jakuba Grubera i Franciszka Pietrzaka. Następnie przedstawiciel harcerzy, Jan Patelka przekazał nam Betlejemskie Światło Pokoju, z tegorocznym przesłaniem: "Zauważ człowieka". Po tym wydarzeniu Pan Dyrektor, Dariusz Tomasz Kiraga, złożył wszystkim życzenia świąteczne, do których dołączył się ksiądz prałat Józef Kocoł. Po uroczystościach odbyły się wigilie klasowe.

Dziś: Czesława, Agnieszki
Jutro: Bartosza, Feliksa
Idźcie na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie
(Mt 22,9)