Łagowsko - Sulęciński Park Krajobrazowy

W sobotę (23.04) nasi uczniowie - Karolina Żygas, Bartłomiej Patelka i Wojciech Bielicz - uczestniczyli w finale międzywojewódzkim konursu przyrodniczego na temat roślin i zwierząt gór Polski. Wprawdzie nie udało się nikomu z nich awansować do grona laureatów, ale odbyli ciekawą wycieczkę do Łagowsko-Sulęcińskiego Parku Krajobrazowego. W rezerwacie "Nad Jeziorem Trześniowskim" podziwiali rzeźbę polodowcową z charakterystycznymi rynnami jezior, stromymi zboczami wzniesień i głębokimi wąwozami. Z kolei w rezerwacie "Pawski Ług" poznali przyrodę torfowiska zasilanego wodami opadowymi, a więc wysokiego. Typowymi przedstawicielami jego flory są: wełnianki, turzyce, rosiczka okrągłolistna, żurawina błotna oraz podstawowy gatunek - mech torfowiec. Zachęcamy do odwiedzenia tego ciekawego zakątka naszego województwa.

Dziś: Adolfa, Tymona
Jutro: Czesława, Agnieszki
Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie? Odpowiedzieli mu: Bo nas nikt nie najął
(Mt 20,6b-7a)