Wyjazd w Karkonosze

W dniach 9-10 maja 2016r. odbyła się wycieczka w góry klasy IV i V szkoły podstawowej. Na uczniów czekało wiele atrakcji. Pierwszego dnia przyjechaliśmy do Sobieszowa, nieopodal Jeleniej Góry, a następnie wspięliśmy się na wysokość 627 metrów n.p.m., aby dotrzeć do zamku Chojnik, położonego na górze Chojnik w Karkonoszach. Zwiedziliśmy także hutę szkła „Julia” w Piechowicach, gdzie przyglądaliśmy się procesowi wytwarzania kryształów.

Drugiego dnia wycieczki udaliśmy się do Karpacza. Naszym celem było dotarcie do kotła polodowcowego w Sudetach Zachodnich, zwanego Kotłem Małego Stawu. Gdy dotarliśmy do schroniska „Samotnia” znajdującego się na dnie kotła, ujrzeliśmy przepiękny widok – malowniczy kocioł górskiego jeziora, porośnięte bujną przyrodą stoki gór i spokojną wodę Małego Stawu.Przez cały czas trwania wycieczki towarzyszyły nam malownicze widoki i wspaniała pogoda.

GALERIA ICONA

Dziś: Adolfa, Tymona
Jutro: Czesława, Agnieszki
Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie? Odpowiedzieli mu: Bo nas nikt nie najął