Święto Solan

Jak co roku w czerwcu, w naszym mieście odbywa się Święto Solan. W związku z nim, w piątek (17.06) odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas której pan prezydent Wadim Tyszkiewicz wręczył najlepszym uczniom z nowosolskich podstawówek, gimnazjów i szkoły muzycznej dyplomy i nagrody. Katolicką Szkołę Podstawową reprezentował Bartłomiej Patelka, a Katolickie Gimnazjum - Weronika Bielicz. Jesteśmy z nich dumni i gratulujemy zarówno im, jak i ich rodzicom.

Drugim akcentem "szkolnym" Święta Solan był barwny Korowód Solan, który w tym roku odbył się pod hasłem "Kolorowy świat". Niestety pogoda spłatała figla i akurat o 11.30 padał deszcz i wiał zimny wiatr. Nasza grupa, ze względu na trudne warunki, musiała zrezygnować z przejścia ulicami miasta. Zaprezentowaliśmy się jednak na hali sportowej, gdzie schronili się początkowo wszyscy uczestnicy. Mimo tych pechowych okoliczności, bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i opiekunom zaangażowanym w korowód. A szczególne podziękowania kierujemy w stronę pani Beaty Lewczyk, która, jak co roku, pokierowała przygotowaniami do tego wydarzenia.

Dziś: Marka, Jarosława
Jutro: Marzeny, Marii, Klaudiusza
Żywe jest słowo Boże i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca
(Hbr 4,12)