PODSUMOWANIE WOLONTARIATU

W poniedziałek uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zostali zaproszeni na spektakl Teatru Bez Barier pt. "Wiosenna łąka". Aktorami były dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Nowej Soli, które chciały się odwdzięczyć za inscenizację pt. "Król Maciuś I" w wykonaniu uczniów KSP. Podopieczni ośrodka pod opieką pani Ani Mosorzewskiej przebrani za biedronki, żabki, pszczółki i motylki tańcząc w rytm radosnych melodii, przenieśli nas do świata wiosny, kwiatów i nadchodzących już wakacji. Następnie teatrzyk kukiełkowy "Balbina" poprzez zabawne dialogi rozśmieszał i aktorów i publiczność. Później podziękowaniom nie było końca.
Tuż po tym, delegacja wolontariuszy z klasy III gimnazjum udała się do Biblioteki Miejskiej na uroczystą Galę Wolontariatu. Tam zaprezentowana została cała tegoroczna działalność szkolnych kół wolontariatu we współpracy ze SOSW i stowarzyszeniem "Radość". Ugoszczono nas godnie i tutaj również dziękowano zarówno przedstawicielom władz miasta i firm, wspierających działalność Powiatowego Centrum Wolontariatu, jak i opiekunom, no i oczywiście samym uczniom za ich zaangażowanie, odwagę, poświęcony czas i pomoc. Najważniejsza jest jednak radość i satysfakcja, którą nasi uczniowie zyskują służąc innym, jak sami o tym mówią. Więcej o działalności wolontariatu ZSK można przeczytać w artykule zamieszczonym w najnowszym wydaniu "Gościa Niedzielnego"

Dziś: Aleksego, Horacego
Jutro: Marka, Jarosława