XXXI Światowe Dni Młodzieży

Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią (Mt 5, 7)

W dniach 26 - 31 lipca br. odbyły się w Krakowie Światowe Dni Młodzieży. Spotkanie młodych katolików z całego świata zostało zainicjowane przez św. Jana Pawła II w 1985 i od tego czasu odbywa się co dwa, trzy lata. Celem tego festiwalu młodzieży jest, jak napisał św. papież, "[...] wprowadzenie w centrum wiary i życia każdego młodego człowieka osoby Jezusa, aby stał się stałym punktem odniesienia i prawdziwym światłem każdej inicjatywy, każdego zaangażowania wychowawczego skierowanego ku młodemu pokoleniu". Głównym tematem spotkania było Boże Miłosierdzie jako wezwanie człowieka do bycia Jego świadkiem. Cieszymy się niezmiernie, że reprezentanci społeczności naszej szkoły mogli brać udział w tym wielkim wydarzeniu. Była to dla nas możliwość spotkania z dynamicznym, młodym i żywym Kościołem, który, piękny w swej różnorodności, na całym świecie wydaje owoce wiary.

Dziś: Czesława, Agnieszki
Jutro: Bartosza, Feliksa
Idźcie na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie
(Mt 22,9)