Mamy sztandar!

16 października odbyła się uroczystość wyjątkowa dla naszej społeczności szkolnej. Po czterech latach od założenia szkoły w nowej lokalizacji, przy parafii św. Józefa Rzemieślnika, doczekaliśmy się sztandaru. Jest to dar Rady Rodziców działającej przy naszej szkole.

O godz. 11.00, w kościele, rozpoczęła się ceremonia.  Przewodniczący Eucharystii ks. prof. Grzegorz Cyran dokonał poświęcenia sztandaru. Następnie reprezentanci rodziców przekazali go panu Dariuszowi Tomaszowi Kiradze, dyrektorowi szkoły. On z kolei złożył go w ręce pocztu sztandarowego, wybranego spośród uczniów. Finałem była uroczysta przysięga gospodarzy wszystkich dziewięciu  klas, którzy ślubowali w imieniu uczniów Zespołu Szkół Katolickich. W czasie Eucharystii, koncelebrowanej przez ks. Adama Roguskiego, ks. Grzegorz wygłosił homilię, w której nakreślił rolę szkoły katolickiej zarówno w parafii, jak i w szerzej rozumianej społeczności.

Po Mszy udaliśmy się do budynku szkoły, gdzie w świetlicy uczniowie zaprezentowali program artystyczny poświęcony naszej patronce, św. Urszuli Ledóchowskiej. Następnie w obecności pocztu sztandarowego (który został po raz pierwszy wprowadzony) zaprezentowano zgromadzonym hymn szkoły - "Wołamy do Ciebie". Po hymnie dyrektor złożył szczególne podziękowania trojgu rodzicom: Jolancie Lachowicz, Grecie Maciejewskiej i Pawłowi Gradziukowi. Na pamiątkę otrzymali okazałą laurkę. Na koniec nie zabrakło krótkiego słowa od ks. Grzegorza.

Pragniemy złożyć w tym miejscu szczere podziękowania wszystkim osobom, bez których niemożliwe byłoby przygotowanie tak dużej imprezy. Była ona owocem zaangażowania rodziców, dyrekcji szkoły i wszystkich nauczycieli, a także wielu uczniów. Dziękujemy!

Dziś: Marka, Jarosława
Jutro: Marzeny, Marii, Klaudiusza
Żywe jest słowo Boże i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca
(Hbr 4,12)