Pielgrzymka do Grodowca

We wtorek 25 października pielgrzymowaliśmy całą szkołą do sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. Jest to miejscowość położona niedaleko Głogowa, już w województwie dolnośląskim, ale jeszcze w diecezji zielonogórsko - gorzowskiej.

Po wspólnej modlitwie na świetlicy szkolnej, udaliśmy się do autokarów. Po godzinnej jeździe dotarliśmy na miejsce. Grodowiec powitał nas deszczem (podobnie jak nas pożegnała Nowa Sól), który na szczęście zanikał. U stóp świątyni p.w. św. Jana Chrzciciela powitał nas ksiądz Mariusz Kołodziej, kustosz sanktuarium. W bardzo ciekawy sposób opowiedział nam o losach kościoła, a także zaprezentował najciekawsze rzeźby (zwłaszcza unikatową ambonę). Przed Eucharystią wszyscy przekroczyli Bramę Miłosierdzia, korzystając z odpustu przysługującego w kończącym się Roku Miłosierdzia. W trakcie Mszy św. przeżyliśmy obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Po uczcie duchowej przyszedł czas na coś dla ciała - wspólny posiłek przy ciepłej herbatce. Następnie udaliśmy się do muzeum oraz do sklepu z pamiątkami. Na koniec, ponownie w kościele, pomodliliśmy się dziesiątką Różańca Św.

Warto nadmienić, że w pielgrzymce towarzyszył nam brat Adam Sroka OFMCap z zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, który zastąpił chorego ks. Adama - prefekta naszej szkoły.

Dziś: Czesława, Agnieszki
Jutro: Bartosza, Feliksa
Idźcie na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie
(Mt 22,9)