Spotkanie ze strażakami

We wtorek 17 stycznia naszą szkołę odwiedzili Strażacy z Państwowej Strazy Pożarnej. W spotkaniu z nimi brali udział uczniowie naszej szkoły z klas I-VI wraz z wychowawcami. Panowie prelegenci w ciekawy sposób omówili zasady postępowania w przypadku załamania się lodu np. na jeziorze. Wspomnieli również, jak bezpiecznie i fachowo udzielac pomocy poszkodowanym w takich wypadkach. Strażacy zwrócili też uwagę na niebezpieczeństwa, jakie niosą ze sobą nieprawidłowo działające urządzenia grzewcze i jka się zachować w sytuacji, gdy w mieszkaniu ulatnia się zabójczy czad. Uczniowie aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w tym spotkaniu. Szczególnie atrakcyjne było przymierzanie hełmu i aparatu tlenowego. Mamy nadzieję, jako wychowawcy i rodzice, że nasi podopieczni wyciągną właściwe wnioski i zachowają szczególną ostrożność podczas zabaw zimowych.

Dziś: Marka, Jarosława
Jutro: Marzeny, Marii, Klaudiusza
Żywe jest słowo Boże i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca
(Hbr 4,12)