My podczas XVII Dnia Papieskiego

W niedzielę 8 października w całym kraju odbył się już XVII Dzień Papieski. Inicjatywa ta, organizowana przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia", służy utrzymywaniu duchowej łączności z Janem Pawłem II poprzez refleksję nad Jego nauczaniem. Materialnym pomnikiem tego przedsięwzięcia jest fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Zasilają go datki wiernych, które pozwalają na wspieranie ponad 2500 młodych ludzi.

Także w naszej parafii odbyła się zbiórka ofiar,  w którą aktywnie włączyły się uczennice naszej szkoły: Zofia Ciesielska i Karolina Bielicz z II gimnazjum oraz Eliza Janus i Weronika Bielicz z III gimnazjum. Wolontariuszkom dziękujemy za włączenie się w to piękne dzieło.

Dziś: Alicji, Bogusławy
Jutro: Adolfa, Tymona
Napisałem do was, młodzi, że jesteście mocni i że nauka Boża trwa w was, i zwyciężyliście Złego
(1J 2,14b)