KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA

mobireg1

​​​​​​​​​​​​Z Maryją w nowy rok szkolny

Na początku każdego roku szkolnego, w październiku, pielgrzymujemy do diecezjalnych (i nie tylko) sanktuariów. Nie inaczej było w miniony piątek. Tym razem jednak wyruszyliśmy na pieszo  do otyńskiego Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Pokoju. Chcieliśmy zawierzać Bogu przez ręce Maryi cały rok szkolny, nasze rodziny, społeczność szkolną, a szczególnie nauczycieli - w przededniu ich  święta. Podczas dwugodzinnej drogi śpiewaliśmy i modliliśmy się na Różańcu. Pogoda dopisała, więc dobre humory nas nie opuszczały. Po przybyciu na miejsce przeżyliśmy Eucharystię, odprawioną przez naszego prefekta - księdza Przemysława. Podczas mszy dzieci złożyły przed figurą Matki Boskiej Klenickiej jako dziękczynienie bukiet słoneczników. Następnie ks. proboszcz Zbigniew Tartak opowiedział o historii figury Maryi oraz kościoła parafialnego p.w. Podwyższenia Krzyża. Nie zabrakło także czegoś dla ciała - na wszystkich czekały pyszne drożdżówki oraz herbata. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej pielgrzymki, a szczególnie, za otwartość serca, ks. Zbigniewowi i parafianom z Otynia.

Dziś: Damazego, Waldemara
Jutro: Dagmary, Aleksandry