Kwietniowa zbiórka makulatury

Miło nam, że nasza szkolna akcja zbiórki makulatury cieszyła się Waszym dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim za udział. Zebraliśmy w sumie 435 kg. Trzem klasom udało się zebrać powyżej 60 kg, co oznacza że już wkrótce na terenie przyszkolnym zostaną posadzone aż 4 drzewka. Tak, tak, wszystko się zgadza, gdyż klasa V zebrała 125 kg (!) i posadzi dwa krzaczki. Własne drzewka posadzi też klasa VII za 88,5 kg makulatury oraz klasa VI, która uzbierała 60,25 kg.

Przed nami kolejne 3 dni zbiórki – 25-27 kwietnia. Prosimy chrońcie środowisko, pomagajcie przy sadzeniu drzew wokół naszej szkoły oraz wspierajcie naszą gazetkę szkolną! Aż tyle możecie zrobić naraz, po prostu zbierając makulaturę i przynosząc ją do nas w najbliższą środę, czwartek i piątek. Makulaturę prosimy żebyście zbierali w klasach a w piątek odbędzie się ważenie i skup. Więcej informacji u pani Ani Sieciechowicz.

Czy wiesz, że…

Przeciętny mieszkaniec Ziemi zużywa rocznie około 50 kg papieru. Z jednej tony makulatury poddanej recyklingowi otrzymać można 900 kg papieru.

Anna Sieciechowicz

Dziś: Gabrieli, Dariusza
Jutro: Bogumiły, Dominika
Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie? Odpowiedzieli mu: Bo nas nikt nie najął