Konkurs powiatowy - św. Stanisław Kostka

Uwaga. Na prośbę uczestników konkursu termin nadsyłania prac plastycznych został przesunięty do 21 maja.

mobireg1

Kwietniowa zbiórka makulatury

Miło nam, że nasza szkolna akcja zbiórki makulatury cieszyła się Waszym dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim za udział. Zebraliśmy w sumie 435 kg. Trzem klasom udało się zebrać powyżej 60 kg, co oznacza że już wkrótce na terenie przyszkolnym zostaną posadzone aż 4 drzewka. Tak, tak, wszystko się zgadza, gdyż klasa V zebrała 125 kg (!) i posadzi dwa krzaczki. Własne drzewka posadzi też klasa VII za 88,5 kg makulatury oraz klasa VI, która uzbierała 60,25 kg.

Przed nami kolejne 3 dni zbiórki – 25-27 kwietnia. Prosimy chrońcie środowisko, pomagajcie przy sadzeniu drzew wokół naszej szkoły oraz wspierajcie naszą gazetkę szkolną! Aż tyle możecie zrobić naraz, po prostu zbierając makulaturę i przynosząc ją do nas w najbliższą środę, czwartek i piątek. Makulaturę prosimy żebyście zbierali w klasach a w piątek odbędzie się ważenie i skup. Więcej informacji u pani Ani Sieciechowicz.

Czy wiesz, że…

Przeciętny mieszkaniec Ziemi zużywa rocznie około 50 kg papieru. Z jednej tony makulatury poddanej recyklingowi otrzymać można 900 kg papieru.

Anna Sieciechowicz

Dzień Patrona

28.05.2018 - Dzień Patrona
1 lekcja - według planu