mobireg1

Wycieczka do Torunia

W dniach 10-11.05 odbyła się wycieczka klas IV-V, której celem był Toruń.

Pierwszego dnia po drodze zwiedziliśmy Katedrę Gnieźnieńską, a w niej słynne Drzwi Gnieźnieńskie oraz podziemia, kryjące fundamenty budowli z czasów pierwszych Piastów. Następnie udaliśmy się do Muzeum Początków Państwa Polskiego, które uzupełniło i poszerzyło wiedzę zdobytą na Wzgórzu Lecha. Kolejnym celem wyprawy był skansen archeologiczny w Biskupinie, gdzie obok zwiedzania wzięliśmy udział w zajęciach garncarskich. Nocowaliśmy w pensjonacie w Grabowcu pod Toruniem.

Drugiego dnia udaliśmy się do Piwnic, gdzie znajduje się obserwatorium astronomiczne Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tam podziwialiśmy największe w Polsce: radioteleskop (32 m średnicy) oraz teleskop optyczny (90 cm średnicy). Z Piwnic przyjechaliśmy do miasta Mikołaja Kopernika, w którym odbyliśmy spacer po starówce oglądając tak znane zabytki jak: Krzywa Wieża, dom Mikołaja Kopernika czy Katedra Św. Janów. Po pysznym obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Nauczyciel informatyki,

Spec. ds. księgowości i kadr

Dziś: Marii, Napoleona
Jutro: Stefana, Rocha