Z wizytą w Nadleśnictwie

29 maja uczniowie klas I-II wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Nowa Sól. Na miejscu przywitał nas tatuś Piotrka z klasy pierwszej - Pan Rafał Feszyk, który jest leśnikiem oraz Pani Beata, która również jest leśniczym. Obejrzeliśmy bardzo ciekawy film opowiadający o pracy leśnika i o tym jak cenny jest las. Później odbyły się zajęcia w Arboretum Nadleśnictwa, gdzie mogliśmy podziwiać różnorodne gatunki drzew. Tam też odbył się konkurs, w którym rywalizowały ze sobą grupa: Listków, Szyszek, Kamyków, Igiełek i Kwiatków. Bawiąc, uczyliśmy się o warstwach lasu i leśnych zwierzętach. Zajęcia były bardzo ciekawe. Na koniec było ognisko i oczywiście kiełbaski. Mogliśmy do woli bawić w cieniu drzew. Bardzo dziękujemy Panu Rafałowi i Pani Beacie za tak miłe przyjęcie. Było tak ciekawie, że od razu umówiliśmy się na jesień, na kolejną wycieczkę do szkółki leśnej i wyłuszczarni nasion.

Dziś: Mikołaja, Stanisława
Jutro: Rogera, Serafiny
Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie
(Jk 2,17)