Rekrutacja - Szkoła Podstawowa

Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Nowej Soli, uprzejmie informuje o trwającym naborze do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025.
Liczba miejsc ograniczona!

ZASADY REKRUTACJI:

Podstawą przyjęcia ucznia do szkoły jest wynik postępowania kwalifikacyjnego.

Na postępowanie kwalifikacyjne składa się:

• rozmowa dyrektora z rodzicami i dzieckiem
  • analiza dokumentacji
Wymagane dokumenty:
  • wypełniona karta zgłoszenia dziecka do szkoły (do pobrania na dole strony),
  • metryka chrztu,
  • ksero aktu urodzenia
  • opinia z poradni specjalistycznej (w przypadku, gdy dziecko jest pod opieką poradni),
  • zaświadczenie o odbyciu rocznego przygotowania przedszkolnego,
    (w przypadku sześciolatków zaświadczenie o korzystaniu z wychowania przedszkolnego albo opinia o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydana przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną),
  • opinia wychowawcy grupy przedszkolnej (klasy),
  • jedno aktualne zdjęcie.
  • świadectwo szkolne z poprzedniego roku i wyniki klasyfikacji śródrocznej z poprzedniej szkoły (w przypadku przenoszenia dziecka z innej szkoły)
Decyzję o przyjęciu dziecka do szkoły podejmuje Dyrektor po zapoznaniu się z wynikami procedury kwalifikacyjnej. W przypadku zapisów do klasy I Szkoły Podstawowej jednym z kryteriów rekrutacyjnych jest kolejność zgłoszeń.

Harmonogram naboru:

• - Od 2 stycznia do 19 kwietnia – składanie dokumentów oraz rozmowy z rodzicami i kandydatami (po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się),
  • - 26 kwietnia 2024 r. - zakończenie pierwszego etapu naboru i poinformowanie rodziców o przyjęciu dziecka.
  • - Maj - Czerwiec - Lipiec nabór uzupełniający
  • - I połowa czerwca - spotkanie rodziców i dzieci przyszłej klasy pierwszej z wychowawcą (termin zostanie podany zainteresowanym w maju)
  • II połowa czerwca – uzupełnienie wymaganej dokumentacji (np. świadectwa z poprzedniej klasy, opinia z przedszkola itp.)

Do pobrania:

Karta zgłoszenia dziecka - [pdf]

Dziś: Marka, Jarosława
Jutro: Marzeny, Marii, Klaudiusza
Żywe jest słowo Boże i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca
(Hbr 4,12)