Włącz historię.

Klasy VI i V wzięły udział w ogólnopolskiej akcji o tematyce historycznej - BohaterOn. Celem akcji było wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postaw patriotycznych oraz budowanie wrażliwości społecznej.

Podczas godzin wychowawczych pracowaliśmy nad definicją słowa BOHATER. Kto to taki? Gdzie go szukać na kartach historii i we współczesnym świecie, w naszym życiu codziennym? Uczniowie, podczas pracy w grupach, dowiedzieli się wielu szczegółów o Powstaniu Warszawskim. Niektórzy uczniowie zaskoczyli nas posiadaną wiedzą na ten temat. Klasom szczególnie bliskie wydały się losy Małych Powstańców, ich rówieśników. Aby uhonorować żyjących uczestników Powstania uczniowie napisali do nich pełne ciepłych słów i podziękowań kartki pocztowe, a poprzez materiały dostępne w internecie, Powstańcy przemówili do naszej młodzieży. Były to bardzo wzruszające przesłania, które na uczniach zrobiły wrażenie. Warto pamiętać i rozmawiać o historii Polski.

Anna Sieciechowicz

Dziś: Aleksego, Horacego