100 lat Niepodległej

Piątek 9.11 upłynął nam w bardzo patriotycznej atmosferze. Już od kilku dni szkolne gabloty na korytarzach zapełniły się plakatami historycznymi, przygotowanymi przez każdą z klas. Także na świetlicy od kilku dni przybywało biało-czerwonych dekoracji. Pierwszym akcentem piątkowych obchodów była akademia przygotowana przez klasy V i VI. Składała się ona z filmowych życzeń dla Ojczyzny składanych przez różne postacie z ostatniego stulecia. Życzenia były przeplatane piosenkami oraz tańcami (tańczyły najmłodsze dzieci). Na koniec, w ramach niespodzianki wystąpiło rodzeństwo Kiraga wraz z Tatą, wykonując piosenkę o niepodległości.

Punktualnie o 11.11 zebraliśmy się ponownie na świetlicy, aby uroczyście zaśpiewać nasz hymn narodowy.

O 13.00 w szkole podstawowej nr 2 odbył się V Międzyszkolny Turniej Patriotyczny. Nasza drużyna (Zuzia Bator, Jaś i Bartek Patelka) po dogrywce zajęła IV miejsce, ale trzeba powiedzieć, że konkurs był wyjątkowo trudny.

Ostatnim akcentem tego dnia było bardzo przyjemne spotkanie patriotyczne przy ognisku na placu przyszkolnym. Po raz drugi w ramach "Ognisk Patriotyzmu" zaśpiewaliśmy piosenki ku chwale naszej Ojczyzny. Wielką wartością tego wydarzenia była integracja kilku pokoleń. W tym miejscu serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom, bez których pomocy niemożliwe byłoby zaplanowanie i przygotowanie tych ważnych dla nas obchodów.

Dziś: Gabrieli, Dariusza
Jutro: Bogumiły, Dominika
Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie? Odpowiedzieli mu: Bo nas nikt nie najął
(Mt 20,6b-7a)