I Bieg do Pustego Grobu

1 kwietnia br. w Nowej Soli odbył się I Bieg do Pustego Grobu. Trasa została wytyczona ulicami naszego miasta. Zawodnicy mieli do przebycia 10 km w trudnych warunkach pogodowych. Jak apostołowie Jan i Piotr "na wyścigi" spieszyli w niedzielny poranek do pustego już Grobu Pańskiego, tak biegacze ścigali się mijając wszystkie nowosolskie kościoły. Uczestnicy imprezy, wystartowani przez JE ks. bp Pawła Sochę, wzorem uczniów Jezusa, mogli dać świadectwo swojej wiary, a także wytrwałości i odwagi. Na trasie nie zabrakło reprezentantów naszej szkoły, zarówno spośród uczniów, nauczycieli jak i rodziców, a byli to: Jakub Wawrzykowski (najlepszy wynik z tej grupy), Katarzyna Faron, Małgorzata Faron, państwo Beata i Wojciech Faron, ks. Michał Gławdel oraz p. Marek Bielicz. Wszyscy po biegu mogli powtórzyć za św. Pawłem:
"W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem". (2 Tm 4,7)

Dziś: Anieli, Jana
Jutro: Viktoryna, Helmuta
Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym
(Łk 21,36)