Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy klas 7-8 i 3 gim odbyła się w dniach 15-17 maja. Pierwszego  dnia, po przyjeździe do stolicy zwiedziliśmy cmentarz Powązkowski, gdzie z przewodnikiem odbyliśmy lekcję historii Polski śladami wielkich Polaków. Tego dnia  także mieliśmy okazję zobaczyć Zamek Królewski i poznać jego historię. Byliśmy także przy Pomniku Nieznanego Żołnierza, a wszystko to przy towarzystwie nieustannie siąpiącego deszczu. Następny dzień  rozpoczęliśmy od zajęć w Centrum Nauki Kopernik, gdzie każdy miał okazję spotkać się osobiście z różnymi zjawiskami fizycznymi. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie muzeum na Pawiaku. Dotknęliśmy tam trudnej historii Polaków prześladowanych przez hitlerowskich Niemców. Tego dnia pogoda sprzyjała zwiedzaniu więc zobaczyliśmy pulsujący świeżą zielenią Park Łazienkowski a później spacerowaliśmy po Starym Mieście, poznając historię jego odbudowy z wojennych zniszczeń. Ostatnia atrakcją tego dnia było zwiedzanie Stadionu Narodowego, który zrobił na wielu uczestnikach wycieczki duże wrażenie. Ostatni dzień naszej wyprawy to wizyta w Wilanowie, spotkanie z historią miłości  Jana III Sobieskiego i królowej Marysieńki, warsztaty filmowe w strojach z XVII w. i spacer po parku królewskiej rezydencji. Przed wyjazdem w kierunku Nowej Soli byliśmy jeszcze w muzeum Powstania Warszawskiego, które jest bardzo nowoczesną ekspozycją ukazującą rzeczywistość Warszawy w czasie powstania 1944 r. Potem już czekała nas tylko kilkugodzinna podróż do domu.

Dziś: Marka, Jarosława
Jutro: Marzeny, Marii, Klaudiusza
Żywe jest słowo Boże i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca
(Hbr 4,12)