Jaki zawód wybrać?

5 czerwca zakończył się cykl spotkań uczniów klasy Vll, Vlll i lll gimnazjum z przedstawicielami interesujących ich zawodów w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Prelegentami byli: kosmetyczka, położna, architekt, lekarz, pielęgniarka, informatyk, strażak, policjant oraz żołnierz. Zaproszeni goście w bardzo ciekawy sposób opowiadali o swoich zawodach, w których realizują swoje powołanie, a często i pasje. Mówili o tym, jak dany zawód zdobyć, jakie szkoły należy ukończyć oraz o tym, jak wygląda praca w określonej profesji. Uczniowie mogli zadawać pytania, na które mówcy cierpliwie odpowiadali. Wykłady te, wsparte niekiedy prezentacją multimedialną, były niezwykle interesujące. Z pewnością pomogą one naszym podopiecznym wybrać odpowiednie szkoły i zdobyć wykształcenie, o którym marzą. Szanownym gościom serdecznie dziękujemy, a najstarszym uczniom naszej szkoły życzymy odnalezienia swojego powołania i realizacji go w wybranej pracy.

j.angielski, kl. I-III

Dziś: Franciszka, Hildegardy
Jutro: Irmy, Józefa
Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała