WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

W dniach: 7 i 10 czerwca odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczno - edukacyjne w zakresie zagrożeń wynikających z nadużywania mediów cyfrowych. Realizację zajęć umożliwiło nam pozyskanie przez szkołę środków finansowych od pełnomocnika do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii przy Urzędzie Miejskim w Nowej Soli. Warsztaty objęły wszystkich uczniów, którzy podzieleni byli na zespoły klasowe. Na zajęciach mogli dużo dowiedzieć się o Internecie, o pozytywnych jego stronach, ale także o zagrożeniach, jakie on niesie. Mogli oni także doświadczyć, że brak zasad nie prowadzi do niczego dobrego. Sami tworzyli też na podstawie uzyskanej wiedzy, zalecenia dotyczące właściwego korzystania z mediów cyfrowych. Trzeba mieć nadzieję, że jak to sami powiedzieli, będą Internetu używać mądrze - "z głową", niezbyt często (nie - codziennie) i w odpowiednich do wieku ramach czasowych.

j.angielski, kl. I-III

Dziś: Franciszka, Hildegardy
Jutro: Irmy, Józefa
Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała