Katolicka Szkoła Podstawowa

W NOWEJ SOLI IM. ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ

Cóż to był za dzień!

Klasa III w ten niezwykle ciepły dzień udała się na wycieczkę do Muzeum Miejskiego na lekcje pt. „Czas przez nikogo niezłapany. Dzieła Eugeniusza Geta Stankiewicza ze zbiorów Muzeum Ziemi Wschowskiej”. Oprócz tego uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych. W drodze powrotnej dostaliśmy zaproszenie przez mamę Adasia, Panią Monikę Piotr do Biblioteki Miejskiej. Nie mogliśmy odmówić! Tam również było super, a na koniec okazało się, że został dla nas przygotowany "kufer - niespodzianka", a my niespodzianki lubimy najbardziej! Pani wychowawczyni była niezwykle dumna z faktu, że 90% uczniów klasa jest członkiem Biblioteki Miejskiej. 

Co robiliśmy w bibliotece? Sami zobaczcie!

Projekty edukacyjne z wos

Uczniowie 8 klasy w trakcie roku szkolnego uczestniczyli w projektach edukacyjnych. Chcielibyśmy zaprezentować dwa bardzo ciekawe przykłady takich prac:

1. "Nowa Sól oczami młodych" - twórcy: Antoni Irzykiewicz, Bartosz Ejkiewicz, Jan Patelka, Jan Pyrek i Jonasz Babij - link do filmu 

2.  "Jak zaakceptować siebie?" - twórcy: Lidia Kiraga, Amelia Steciąg i Michalina Klimkowicz - link do filmu

Życzymy przyjemnego oglądania.  

 

Wycieczka na Ślężę

We wtorek 15. czerwca uczniowie klas VI-VIII wraz z wychowawcami i jednym z rodziców uczestniczyli w wycieczce na Ślężę. Grupę prowadził doświadczony przewodnik pan Andrzej Sieciechowicz. Wszyscy dzielnie zmagali się z dwugodzinnym podejściem na szczyt, by potem podziwiać piękne widoki. Przejście 10 - kilometrowej trasy zajęło nam około 5 godzin. Zapraszamy do galerii.

 

Sukces plastyczny Maksymiliana

 

14.06 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli "Spożywczak" odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Plastyczno-Religijnym 

„ Nie zastąpi Ciebie nikt”

poświęcony patronowi szkoły Janowi Pawłowi II. 

Jury po ocenieniu wielu prac plastycznych, przyznało Maksymilianowi Gradziukowi V miejsce.

Wyróżnienie otrzymali: Maria Gradziuk oraz Wiktoria Karczewska

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 

 

 

Konkurs fotograficzny

Fundacja Szkół Sióstr Nazaretanek w Warszawie zaprasza do udziału w VI edycji Konkursu Fotograficznego "Najciekawsze zakątki naszej ojczyzny".  Podstawowym celem konkursu jest promowanie piękna naszego kraju oraz odkrywania niezwykłych zakątków naszej Ojczyzny; rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowania przyrodą, kulturą i tradycją naszej Ojczyzny; rozwijanie umiejętności obserwacji, wrażliwości artystycznej, inwencji twórczej i kreatywności oraz prezentacja twórczości młodzieży w dziedzinie fotografii.  

Tematem fotografii powinny być niezwykłe krajobrazy, zabytki i urokliwe miejsca naszej Ojczyzny. Mogą to być miejsca dotąd nieznane lub mniej znane, ale wykonane w niestandardowych ujęciach, prezentujące w ciekawy i niekonwencjonalny sposób ich walory. 

 

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: 

  • Szkoła podstawowa (kl. IV-VIII)
  • Szkoła średnia

Ogłoszenie konkursu: 1 czerwca 2021 r. 

Nadsyłanie prac do dnia 30 września 2021 r.  

Rozstrzygnięcie konkursu: 30 października 2021 r.  

Prace należy przesłać drogą elektroniczną za pomocą formularza zgłoszeniowego: kliknij

Więcej informacji na stronie internetowej: kliknij

 Karta zgłoszenia - pdf