Katolicka Szkoła Podstawowa

W NOWEJ SOLI IM. ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ

SZKOLENIE DLA WOLONTARIUSZY

6 października br. w godz. 16.00-19.00 odbędzie się szkolenie dla uczniów kl. Vlll chętnych do udziału w Szkolnym Kole Wolontariatu. Miejsce to Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Kasprowicza 12. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń (szkolenie dla uczniów jest bezpłatne). Zgłaszać się można u p. Renaty Bielicz lub bezpośrednio pod adresem e-mail: zienkowicz@nowasol.pl Nr telefonu: 684526086

Zajęcia szachowe - lekcja organizacyjna

W piątek w auli szkoły odbędzie się lekcja organizacyjna szachów :

  • 5 godzina lekcyjna dla klas 1-4
  • 6 godzina lekcyjna dla klas 5-8

Serdecznie zapraszamy. 

Maciej Statucki

Dzień Sybiraka 2022

W piątek 16 września delegacje naszej szkoły uczestniczyły w miejskich obchodach Dnia Sybiraka. Nasz poczet sztandarowy stawił się pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru, a następnie inna grupa wzięła udział w akademii zorganizowanej przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego. Program artystyczny był lekcją historii dla najmłodszego pokolenia. Dziękujemy za zaproszenie!

 

Międzynarodowe Dzień Kropki 2022

W czwartek 15 września po raz pierwszy w szkole świętowaliśmy "Międzynarodowy Dzień Kropki". Ten dzień związany jest z kreatywnością i odkrywaniem talentów, które drzemią w każdym z nas. Motywem przewodnim jest kropka.

Cała społeczność szkolna zaangażowała się w to święto. Klasa III dzień kropki rozpoczęła od dyktanda i zwróciła uwagę jak ważne znaki interpunkcyjne są w języku polskim. Na ciekawej lekcji dowiedzieli się również tego, że aby być dobrym patriotom należy dbać o poprawność języka polskiego, a kropki są w nim bardzo ważne. Później szukaliśmy kropek wśród nas, znaleźliśmy je wszędzie. Klasa V ułożyła wiersze z motywem kropki. Na lekcjach matematyki i biologii uczniowie grali w gry i zabawy. 

Więcej w galerii. 

 

Koronawirus

Imieniny


Dziś: Aurelii, Ładysława
Jutro: Justyny, Cypriana
Żywe jest słowo Boże i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca
(Hbr 4,12)

certyfikat

certyfikat

logo-II-TF

pije mleko swiat podbije

owoce w szkole rgb