Święto Konstytucji 3 maja

We wtorek (30.04), klasa IV, pod kierownictwem wychowawcy, pana Tomasza Przywartego zaprezentowała program artystyczny, poświęcony obchodom 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawienie miało formę teleturnieju, w którym zwarły się dwie drużyny: patriotów i targowiczan. Pomimo luźnej konwencji, nie zabrakło wiedzy historycznej, dzięki czemu widzowie mogli zrozumieć, o co w tym święcie tak naprawdę chodzi.

Kot Lucjan z wizytą w klasie VI

W poniedziałek uczniowie klasy VI poznawali na lekcji biologii gromadę ssaków. Pomógł im w tym gość, kot Lucjan, który niezwykle cierpliwie wszedł w rolę modelu naukowego. Dziękujemy Mai Małyszak oraz jej Babci za udostępnienie tego sympatycznego futrzaka.

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Dnia 25 kwietnia 2024 roku odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża na szczeblu rejonowym. Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. W trakcie konkursu rywalizują ze sobą zespoły ze szkół. Zadaniem uczestników jest udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym w różnego rodzaju zdarzeniach. Pozorowane wypadki przygotowywane są przy użyciu profesjonalnych środków oraz rekwizytów, dzięki czemu wszystko wygląda bardzo realistycznie.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Kamil Benesz i Miłosz Tabjan. Warto zaznaczyć, że byli to najmłodsi uczniowie Zawodów, a także pierwsi uczestnicy tego wydarzenia w historii naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy odwagi. Mamy nadzieję, że udział w zawodach zaszczepił w uczniach pasję do tematów związanych z bezpieczeństwem i pierwszą pomocą przedmedyczną.

Za pomoc w przygotowaniu chłopców podziękowania należą się Panu Sebastianowi Stoparczykowi, a Pani Renacie Bielicz za opiekę i czuwanie nad chłopcami w trakcie trwania Mistrzostw.

Konkurs czytelniczy

27 kwietnia 2024 roku odbył się międzyszkolny konkurs czytelniczy pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. W wydarzeniu brało udział 6 uczniów, którzy zostali wyłonieni w trakcie etapu szkolnego. Byli to: Szymon Krzeszewski, Magdalena Klimkowicz, Sajmon Stachowiak, Miłosz Tabjan, Wojciech Pabisiak i Kamil Benesz. Wszystkim należą się wielkie gratulacje, ponieważ poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Szczególne gratulacje dla Szymona Krzeszewskiego z klasy 2, który zajął 5 miejsce! Cieszymy się, że wśród naszych uczniów mamy miłośników czytelnictwa. Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 3 za zaproszenie na to wspaniałe wydarzenie, miłe ugoszczenie oraz możliwość spotkania z autorką Justyną Bednarek i uzyskania cennych autografów.

Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 24-26 kwietnia odbyła się wycieczka klas V-VIII do Trójmiasta. W drodze do celu odwiedziliśmy Gniezno, gdzie podziwialiśmy słynne Drzwi Gnieźnieńskie oraz Konfesję św. Wojciecha. Kolejnym przystankiem był Toruń - miasto pełne pamiątek po Mikołaju Koperniku i perłę architektury gotyckiej ("gotyk na dotyk"). Kolejny dzień poświęciliśmy na zwiedzanie Trójmiasta. Na naszym szlaku znalazła się Katedra w Oliwie (niesamowity koncert organowy), gdańskie Stare Miasto, Westerplatte oraz Sopot ze słynnym molem. W dniu powrotu zawitaliśmy do Malborka, dawnej stolicy państwa krzyżackiego. Poznaliśmy tam historię zamku, który jest największym, ceglanym obiektem tego typu w Europie. Podczas pobytu zatrzymaliśmy się w hotelu w Rumii. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom oraz wszystkim organizatorom wyjazdu. Zapraszamy do galerii.

Dziś: Izydora, Antoniny
Jutro: Igi, Ignacego
Powiadam wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą
(Łk 6,27)