Szkolne centrum wolontariatu

Szkolne Centrum Wolontariatu zaprasza wszystkich chętnych uczniów Naszych Szkół do współpracy. Zgłoszenia do pedagoga szkolnego do 2 października (uczniowie gimnazjum). Partnerem we współpracy naszej placówki będzie Nowosolskie Centrum Wolontariatu mieszczące się przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Nowej Soli. Działalność w SCW będzie poprzedzona dwoma obowiązkowymi szkoleniami przygotowującymi do bycia wolontariuszem. Przez cały rok szkolny uczniowie, którzy chcą być wolontariuszami będą współorganizować i pomagać w prowadzeniu wielu imprez na terenie SOSW wśród uczniów niepełnosprawnych, np. Mikołajek, zabaw karnawałowych, plenerowych warsztatów artystycznych, Olimpiad Radości. Działalność taka pozwala zrozumieć, czym jest niepełnosprawność, uczy, że nie można się jej bać i od niej uciekać, a przede wszystkim kształtuje postawę niesienia pomocy tym, którzy jej naprawdę potrzebują.

Dziś: Viktoryna, Helmuta
Jutro: Anieli, Leonarda
Nie lękaj się ich, bym cię czasem nie napełnił lękiem przed nimi
(Jr 1,17b)